RUSTİK MOBİLYALAR

RUSTİK MOBİLYALAR
11135
RUSTİK MOBİLYALAR Dekorasyon-Haberleri
Bookmark and Share
Rustik bir terim olarak ahşap ve ahşapla ilgili bir mobilya yaklaşımını temsil eder. Rustik anlayışa göre köy ve köy yaşamından feyz alınarak yapılan her türlü mobilyaya Rustik mobilya denir. Rustik Mobilya tarzında amaç doğallık sadelik ve ahşabın iç içe kullanılmasıdır. Bu bakımdan Klasik ve  Zengin bir yatak odası takımı isteyenler Rustik yatak odası takımlarından pek hoşlanmaycaklardır. Rustik yatak odası takımlarında doğala özlem ve doğaya saygı vardır. Yoğunlukla Ahşap kullanılır. Ahşap ve toprak renkleri hakim renklerdir. Sade yaklaşımlar tercih edilir. Ve gerçekten rustik takımlar içinizi ısıtır köyün doğallığını rustik mobilyalarla yaşarsınız. Rustik mobilyalar 1750 lerde ortaya çıkmış ve günümüze kadar etkisini sürdürmüştür.
Özellikle İsviçreli mobilya firmaları bu tarzı modernleştirmişlerdir. Almanya’da da oldukça yaygın olan  “Rustik Mobilya Tarzı” İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından  çok sevilen bir tarz olduğu için her yerde kullanıldı. ABD’li yazar Henry David Thoreau doğa ve ahşapla ilgili yazılarından sonra ABD’de de Rustik tarzı mobilyalar, Rustik yatak odaları moda oldu… hatta bahçe mobilyaları tamamen rustik kategorisi adı altında satılır oldu rustik mobilyaların sıcaklığı ve doğallığı şehirden kaçmaya çalışan insanı bir nebze olsun rahatlatıyor aşağıda birkaç rustik moıbilya tarzı ve rustik yatak odası takımları bulacaksınız.

Tag :

» Rustik Mobilya » Rustik Yatak Odaları » Klasik Yatak Odası » Rustik Mobilya Nedir » Rustik Nedir » Rustik Mobilya Modelleri » Rustik Mobilya Takımları